شیار | shiar.ir

       

       

       

       

       

       

چنگیزخان(گفت و شنود)

گفت: پیش‌نویس توافق‌ نهایی یا همان «جمع‌بندی» که قرار است امروز در وین منتشر شود شامل 20 صفحه متن اصلی و 80 صفحه ضمائم است.

گفتم: یعنی از یک جزوه 20 صفحه‌ای، 80 صفحه خلاصه‌برداری کرده‌اند؟! 

گفت: نه بابا، برای این 20 صفحه، 80 صفحه توضیح نوشته‌اند.

گفتم: تیم هسته‌ای کشورمان باید در مقابل نمایندگان شش کشور موسوم به 5+1 خیلی حواسش جمع باشد، چون در 3 صفحه توافق لوزان یک خروار حرف و حدیث علیه برنامه هسته‌ای ایران جا داده بودند، چه برسد به 100 صفحه! 
گفت: تیم کشورمان که اگر می‌خواست کوتاه بیاید، مذاکرات اینهمه طولانی نمی‌شد ولی بعضی‌ها را بگو که برخورداری از فناوری هسته‌ای را بی‌ارزش! می‌دانند و بدشان نمی‌آید که بخش‌هایی از آن حذف شود!
گفتم: آن عده اندک و کم‌شمار را بی‌خیال باش... آنها جان به جانشان کنی، دنبال بزک کردن آمریکا هستند... یارو می‌گفت؛ اگر می‌دونستید که چنگیزخان با سوزاندن کتاب‌های علمی چقدر از بار درس‌هایی که قرار بود بخونیم کم کرده است، هر شب جمعه برایش هزار تا فاتحه می‌خوندید!

 

                                                                .  .  .

 

دکل(گفت و شنود)

گفت: روزنامه‌های زنجیره‌ای و سایت مدعی اصلاحات در یک اقدام هماهنگ، تیتر زدند و خبر دادند که چه نشسته‌اید! یک دکل نفتی گم شده است!

گفتم: به قول رستم قاسمی، دکل که خودکار و مداد نیست که گم شود؟! دکل نفتی کلی تأسیسات و حداقل 50 خدمه دارد.

گفت: یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای نوشته بود که بعله! این دکل را برده‌اند به خلیج مکزیک!

گفتم: ولی این دکل اصلاً وارد ایران نشده و خریدار که یک پیمانکار بوده بخشی از قسط را نداده و دکل به ایران منتقل نشده بود. تازه ماجرا مربوط به همین مدعیان اصلاحات است.

گفت: مثل اینکه این جماعت مدعی اصلاحات اصلاً نمی‌دانند دکل چیست؟ و چه اندازه‌ای دارد؟ و همین که از اتاق فرمان به آنها دستور می‌دهند شروع به نوشتن می‌کنند و...

گفتم: چه عرض کنم؟! پیرزنی که بعد از خرید خسته شده بود وارد موزه «لوور» در پاریس شد و روی یک صندلی نشست. مدیر موزه به او گفت؛ مادر جان! این صندلی متعلق به ناپلئون است و پیرزن که اصلاً تا آن وقت اسم ناپلئون را هم نشنیده بود جواب داد؛ خب! ننه جان! اگر اومد بلند میشم اون بشینه!

مسئول پرونده ایران در اسراییل +عکس

سه شنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۴، ۰۸:۰۵ ب.ظ
گیلاد اردان به عنوان یکی از وزرای جدید کابینه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که از وظایف وی بررسی پرونده ایران نیز به چشم می‌خورد از کنست رای اعتماد گرفت.

تایمز اسرائیل نوشت: گیلاد اردان، یکی از مقامات ارشد حزب لیکود دوشنبه شب و پس از یک هفته درگیری درباره سمتش وارد کابینه جدید نتانیاهو شد.وی مسئولیت سرپرستی هر دو وزارتخانه امنیت عمومی و امور استراتژیک را برعهده گرفت.

وزرا به صورت تلفنی با انتخاب وی موافقت کردند و اعضای کنست نیز با 58 رای موافق در برابر 55 رای مخالف با انتصاب این وزیر جدید کابینه نتانیاهو موافقت کردند.

اردان علاوه بر امنیت عمومی و امور راهبردی مسئولیت دیپلماسی عمومی و مسئولیت بررسی پرونده ایران را که پیش از این بر عهده یووال اشتاینیتز بود در اختیار گرفت.

انتظار می‌رود وی مسئولیت تیم مبارزه با تلاش‌های بین‌المللی در راستای تحریم محصولات اسرائیلی را نیز برعهده داشته باشد.

اردان علاوه بر سمت‌های جدید مسئولیت قبلی خود  به عنوان وزیر ارتباطات را نیز حفظ خواهد کرد.
۹۴/۰۳/۰۵