شیار | shiar.ir

       

       

       

       

       

       

چنگیزخان(گفت و شنود)

گفت: پیش‌نویس توافق‌ نهایی یا همان «جمع‌بندی» که قرار است امروز در وین منتشر شود شامل 20 صفحه متن اصلی و 80 صفحه ضمائم است.

گفتم: یعنی از یک جزوه 20 صفحه‌ای، 80 صفحه خلاصه‌برداری کرده‌اند؟! 

گفت: نه بابا، برای این 20 صفحه، 80 صفحه توضیح نوشته‌اند.

گفتم: تیم هسته‌ای کشورمان باید در مقابل نمایندگان شش کشور موسوم به 5+1 خیلی حواسش جمع باشد، چون در 3 صفحه توافق لوزان یک خروار حرف و حدیث علیه برنامه هسته‌ای ایران جا داده بودند، چه برسد به 100 صفحه! 
گفت: تیم کشورمان که اگر می‌خواست کوتاه بیاید، مذاکرات اینهمه طولانی نمی‌شد ولی بعضی‌ها را بگو که برخورداری از فناوری هسته‌ای را بی‌ارزش! می‌دانند و بدشان نمی‌آید که بخش‌هایی از آن حذف شود!
گفتم: آن عده اندک و کم‌شمار را بی‌خیال باش... آنها جان به جانشان کنی، دنبال بزک کردن آمریکا هستند... یارو می‌گفت؛ اگر می‌دونستید که چنگیزخان با سوزاندن کتاب‌های علمی چقدر از بار درس‌هایی که قرار بود بخونیم کم کرده است، هر شب جمعه برایش هزار تا فاتحه می‌خوندید!

 

                                                                .  .  .

 

دکل(گفت و شنود)

گفت: روزنامه‌های زنجیره‌ای و سایت مدعی اصلاحات در یک اقدام هماهنگ، تیتر زدند و خبر دادند که چه نشسته‌اید! یک دکل نفتی گم شده است!

گفتم: به قول رستم قاسمی، دکل که خودکار و مداد نیست که گم شود؟! دکل نفتی کلی تأسیسات و حداقل 50 خدمه دارد.

گفت: یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای نوشته بود که بعله! این دکل را برده‌اند به خلیج مکزیک!

گفتم: ولی این دکل اصلاً وارد ایران نشده و خریدار که یک پیمانکار بوده بخشی از قسط را نداده و دکل به ایران منتقل نشده بود. تازه ماجرا مربوط به همین مدعیان اصلاحات است.

گفت: مثل اینکه این جماعت مدعی اصلاحات اصلاً نمی‌دانند دکل چیست؟ و چه اندازه‌ای دارد؟ و همین که از اتاق فرمان به آنها دستور می‌دهند شروع به نوشتن می‌کنند و...

گفتم: چه عرض کنم؟! پیرزنی که بعد از خرید خسته شده بود وارد موزه «لوور» در پاریس شد و روی یک صندلی نشست. مدیر موزه به او گفت؛ مادر جان! این صندلی متعلق به ناپلئون است و پیرزن که اصلاً تا آن وقت اسم ناپلئون را هم نشنیده بود جواب داد؛ خب! ننه جان! اگر اومد بلند میشم اون بشینه!

روحانی در نشست خبری حاضر نشد

سه شنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۴، ۰۸:۱۴ ب.ظ
درحالی که قرار بود حجت الاسلام حسن روحانی در کنفرانس خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ دهد، حضور وی در این نشست لغو و استاندار تهران به جای وی پاسخ خبرنگاران را داد.

طی روزهای اخیر مسئولان برنامه های سفر رئیس جمهور به غرب استان تهران را تشریح کردند که یکی از این برنامه ها، نشست خبری حجت الاسلام روحانی با اصحاب رسانه و خبرنگاران استان تهران بود.

در حالی که خبرنگاران سوالات زیادی درباره مشکلات و موانع موجود در شهرستان های استان تهران بویژه غرب این استان آماده کرده بودند تا از رئیس جمهور بپرسند اما حجت الاسلام روحانی در نشست خبری با اصحاب رسانه شرکت نکرد.

عدم حضور حجت الاسلام روحانی در نشست خبری با اصحاب رسانه باعث ناراحتی جمعی از خبرنگاران شد به طوری که اصحاب رسانه اعلام داشتند که انتظار می رفت مسئولان دولت یازدهم بویژه شخص رئیس جمهور در میان اصحاب رسانه حاضر شوند.

گفتنی است درحالی که قرار بود حجت الاسلام حسن روحانی در کنفرانس خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ دهد، حضور رئیس جمهور در این نشست لغو و استاندار تهران به جای وی پاسخ خبرنگاران را داد.
۹۴/۰۳/۰۵