شیار | shiar.ir

       

       

       

       

       

       

چنگیزخان(گفت و شنود)

گفت: پیش‌نویس توافق‌ نهایی یا همان «جمع‌بندی» که قرار است امروز در وین منتشر شود شامل 20 صفحه متن اصلی و 80 صفحه ضمائم است.

گفتم: یعنی از یک جزوه 20 صفحه‌ای، 80 صفحه خلاصه‌برداری کرده‌اند؟! 

گفت: نه بابا، برای این 20 صفحه، 80 صفحه توضیح نوشته‌اند.

گفتم: تیم هسته‌ای کشورمان باید در مقابل نمایندگان شش کشور موسوم به 5+1 خیلی حواسش جمع باشد، چون در 3 صفحه توافق لوزان یک خروار حرف و حدیث علیه برنامه هسته‌ای ایران جا داده بودند، چه برسد به 100 صفحه! 
گفت: تیم کشورمان که اگر می‌خواست کوتاه بیاید، مذاکرات اینهمه طولانی نمی‌شد ولی بعضی‌ها را بگو که برخورداری از فناوری هسته‌ای را بی‌ارزش! می‌دانند و بدشان نمی‌آید که بخش‌هایی از آن حذف شود!
گفتم: آن عده اندک و کم‌شمار را بی‌خیال باش... آنها جان به جانشان کنی، دنبال بزک کردن آمریکا هستند... یارو می‌گفت؛ اگر می‌دونستید که چنگیزخان با سوزاندن کتاب‌های علمی چقدر از بار درس‌هایی که قرار بود بخونیم کم کرده است، هر شب جمعه برایش هزار تا فاتحه می‌خوندید!

 

                                                                .  .  .

 

دکل(گفت و شنود)

گفت: روزنامه‌های زنجیره‌ای و سایت مدعی اصلاحات در یک اقدام هماهنگ، تیتر زدند و خبر دادند که چه نشسته‌اید! یک دکل نفتی گم شده است!

گفتم: به قول رستم قاسمی، دکل که خودکار و مداد نیست که گم شود؟! دکل نفتی کلی تأسیسات و حداقل 50 خدمه دارد.

گفت: یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای نوشته بود که بعله! این دکل را برده‌اند به خلیج مکزیک!

گفتم: ولی این دکل اصلاً وارد ایران نشده و خریدار که یک پیمانکار بوده بخشی از قسط را نداده و دکل به ایران منتقل نشده بود. تازه ماجرا مربوط به همین مدعیان اصلاحات است.

گفت: مثل اینکه این جماعت مدعی اصلاحات اصلاً نمی‌دانند دکل چیست؟ و چه اندازه‌ای دارد؟ و همین که از اتاق فرمان به آنها دستور می‌دهند شروع به نوشتن می‌کنند و...

گفتم: چه عرض کنم؟! پیرزنی که بعد از خرید خسته شده بود وارد موزه «لوور» در پاریس شد و روی یک صندلی نشست. مدیر موزه به او گفت؛ مادر جان! این صندلی متعلق به ناپلئون است و پیرزن که اصلاً تا آن وقت اسم ناپلئون را هم نشنیده بود جواب داد؛ خب! ننه جان! اگر اومد بلند میشم اون بشینه!

برانکو: افرادی که جدی نیستند قول می‌دهند

سه شنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۴، ۰۸:۱۵ ب.ظ
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: برای ما هیچ جایزه و پاداشی بالاتر از خوشحالی هواداران نیست.

برانکو ایوانکوویچ در مورد وضعیت پرسپولیس قبل از دیدار مقابل الهلال عربستان، گفت:‌ شرایط تیم بسیار خوب است با توجه به میزان آمادگی بازیکنان انتظار انجام یک بازی خوب را از تیم دارم.

وی افزود: بازیکنانی مثل حمید علی‌عسگری، مهدی طارمی و اومانیا که قبلاً احساس درد داشتند در تمرینات دیشب اعلام کردند درد ندارند و این مسئله می‌تواند به ما کمک کند. به ریاض آمدیم تا نتیجه خوبی بگیریم.

سرمربی پرسپولیس در رابطه با کارشکنی مسئولان عربستان سعودی و مشکلاتی که برای کاروان پرسپولیس به وجود آمد تصریح کرد: این مسائل لجاجت و انگیزه بازیکنان ما را بیشتر می‌کند و آنها با تمام انگیزه و توان به میدان می‌روند. به بازیکنان گفته‌ام کسی نمی‌تواند برای خستگی و عصبانیت توجیه بیاورد و باید با همه وجود بازی کند.

ایوانکوویچ تأکید کرد: سرنوشت صعودمان در دستان خودمان است و خودمان می‌توانیم صعود به مرحله قبل را رقم بزنیم. هواداران از هر چیزی برایمان مهمتر هستند و چه زمانی که کنار پرسپولیس بودم و چه زمانی که در تیم ملی حضور داشتم می‌دیدم هواداران در سخت‌ترین شرایط کنار تیمشان هستند و برای موفقیت پرسپولیس تمام تلاششان را می‌کنند. برای خوشحالی هواداران هر کاری می‌کنیم. هیچ جایزه‌ای برایمان بالاتر از خوشحالی هواداران نیست و امیدواریم امشب این اتفاق بیفتد.

وی در پایان در مورد اینکه آیا قول صعود می‌دهد گفت: قول دادن آسان‌تر از هر کاری است، افرادی که خیلی جدی نیستند قول می‌دهند. به عنوان سرمربی پرسپولیس این قول را می‌دهم که با همه وجود برای شادی دل هواداران به میدان برویم و تا آخرین قطره خون‌مان بجنگیم و برای شادی هواداران هرکاری می‌کنیم.
۹۴/۰۳/۰۵