شیار | shiar.ir

       

       

       

       

       

       

چنگیزخان(گفت و شنود)

گفت: پیش‌نویس توافق‌ نهایی یا همان «جمع‌بندی» که قرار است امروز در وین منتشر شود شامل 20 صفحه متن اصلی و 80 صفحه ضمائم است.

گفتم: یعنی از یک جزوه 20 صفحه‌ای، 80 صفحه خلاصه‌برداری کرده‌اند؟! 

گفت: نه بابا، برای این 20 صفحه، 80 صفحه توضیح نوشته‌اند.

گفتم: تیم هسته‌ای کشورمان باید در مقابل نمایندگان شش کشور موسوم به 5+1 خیلی حواسش جمع باشد، چون در 3 صفحه توافق لوزان یک خروار حرف و حدیث علیه برنامه هسته‌ای ایران جا داده بودند، چه برسد به 100 صفحه! 
گفت: تیم کشورمان که اگر می‌خواست کوتاه بیاید، مذاکرات اینهمه طولانی نمی‌شد ولی بعضی‌ها را بگو که برخورداری از فناوری هسته‌ای را بی‌ارزش! می‌دانند و بدشان نمی‌آید که بخش‌هایی از آن حذف شود!
گفتم: آن عده اندک و کم‌شمار را بی‌خیال باش... آنها جان به جانشان کنی، دنبال بزک کردن آمریکا هستند... یارو می‌گفت؛ اگر می‌دونستید که چنگیزخان با سوزاندن کتاب‌های علمی چقدر از بار درس‌هایی که قرار بود بخونیم کم کرده است، هر شب جمعه برایش هزار تا فاتحه می‌خوندید!

 

                                                                .  .  .

 

دکل(گفت و شنود)

گفت: روزنامه‌های زنجیره‌ای و سایت مدعی اصلاحات در یک اقدام هماهنگ، تیتر زدند و خبر دادند که چه نشسته‌اید! یک دکل نفتی گم شده است!

گفتم: به قول رستم قاسمی، دکل که خودکار و مداد نیست که گم شود؟! دکل نفتی کلی تأسیسات و حداقل 50 خدمه دارد.

گفت: یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای نوشته بود که بعله! این دکل را برده‌اند به خلیج مکزیک!

گفتم: ولی این دکل اصلاً وارد ایران نشده و خریدار که یک پیمانکار بوده بخشی از قسط را نداده و دکل به ایران منتقل نشده بود. تازه ماجرا مربوط به همین مدعیان اصلاحات است.

گفت: مثل اینکه این جماعت مدعی اصلاحات اصلاً نمی‌دانند دکل چیست؟ و چه اندازه‌ای دارد؟ و همین که از اتاق فرمان به آنها دستور می‌دهند شروع به نوشتن می‌کنند و...

گفتم: چه عرض کنم؟! پیرزنی که بعد از خرید خسته شده بود وارد موزه «لوور» در پاریس شد و روی یک صندلی نشست. مدیر موزه به او گفت؛ مادر جان! این صندلی متعلق به ناپلئون است و پیرزن که اصلاً تا آن وقت اسم ناپلئون را هم نشنیده بود جواب داد؛ خب! ننه جان! اگر اومد بلند میشم اون بشینه!

تردید روسیه درباره زمان تحویل اس‌۳۰۰

سه شنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۴، ۰۸:۱۶ ب.ظ
قائم مقام دبیر شورای امنیت روسیه گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه به زودی سامانه دفاعی موشکی اس‌۳۰۰ به ایران تحویل داده می‌شود،‌ابراز تردید کرد.

یک مقام ارشد روس درباره اینکه به زودی سامانه اس 300 به ایران تحویل داده می‌شود، ابراز تردید کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «یوگنی لوکیانوف» قائم مقام دبیر شورای امنیت روسیه امروز سه شنبه درباره گمانه‌زنی‌ها در خصوص اینکه به زودی به ایران تحویل داده می‌شود ابراز تردید کرد.

«یوگنی لوکیانوف» گفت: «تصمیم ارسال اس‌۳۰۰ به ایران اتخاذ شده است اما اجرای این طرح به میزانی از زمان نیاز دارد. تا آنجایی که من می‌دانم هنوز زمان تحویل نشده است».

اواخر فروردین سال جاری بود که پس از چند سال «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه، ممنوعیت تحویل سامانه موشکی پیشرفته «اس-300» به ایران را لغو کرد.

حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر امور خارجه ایران که در مسکو به سر می‌برد، روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد روسیه و ایران مذاکرات خود را درباره تحویل سامانه‌های اس 300 به پایان رسانده‌اند و اس 300 قرار است در مدت زمانی نسبتاً کوتاه به ایران تحویل داده شود.
۹۴/۰۳/۰۵