شیار | shiar.ir

       

       

       

       

       

       

چنگیزخان(گفت و شنود)

گفت: پیش‌نویس توافق‌ نهایی یا همان «جمع‌بندی» که قرار است امروز در وین منتشر شود شامل 20 صفحه متن اصلی و 80 صفحه ضمائم است.

گفتم: یعنی از یک جزوه 20 صفحه‌ای، 80 صفحه خلاصه‌برداری کرده‌اند؟! 

گفت: نه بابا، برای این 20 صفحه، 80 صفحه توضیح نوشته‌اند.

گفتم: تیم هسته‌ای کشورمان باید در مقابل نمایندگان شش کشور موسوم به 5+1 خیلی حواسش جمع باشد، چون در 3 صفحه توافق لوزان یک خروار حرف و حدیث علیه برنامه هسته‌ای ایران جا داده بودند، چه برسد به 100 صفحه! 
گفت: تیم کشورمان که اگر می‌خواست کوتاه بیاید، مذاکرات اینهمه طولانی نمی‌شد ولی بعضی‌ها را بگو که برخورداری از فناوری هسته‌ای را بی‌ارزش! می‌دانند و بدشان نمی‌آید که بخش‌هایی از آن حذف شود!
گفتم: آن عده اندک و کم‌شمار را بی‌خیال باش... آنها جان به جانشان کنی، دنبال بزک کردن آمریکا هستند... یارو می‌گفت؛ اگر می‌دونستید که چنگیزخان با سوزاندن کتاب‌های علمی چقدر از بار درس‌هایی که قرار بود بخونیم کم کرده است، هر شب جمعه برایش هزار تا فاتحه می‌خوندید!

 

                                                                .  .  .

 

دکل(گفت و شنود)

گفت: روزنامه‌های زنجیره‌ای و سایت مدعی اصلاحات در یک اقدام هماهنگ، تیتر زدند و خبر دادند که چه نشسته‌اید! یک دکل نفتی گم شده است!

گفتم: به قول رستم قاسمی، دکل که خودکار و مداد نیست که گم شود؟! دکل نفتی کلی تأسیسات و حداقل 50 خدمه دارد.

گفت: یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای نوشته بود که بعله! این دکل را برده‌اند به خلیج مکزیک!

گفتم: ولی این دکل اصلاً وارد ایران نشده و خریدار که یک پیمانکار بوده بخشی از قسط را نداده و دکل به ایران منتقل نشده بود. تازه ماجرا مربوط به همین مدعیان اصلاحات است.

گفت: مثل اینکه این جماعت مدعی اصلاحات اصلاً نمی‌دانند دکل چیست؟ و چه اندازه‌ای دارد؟ و همین که از اتاق فرمان به آنها دستور می‌دهند شروع به نوشتن می‌کنند و...

گفتم: چه عرض کنم؟! پیرزنی که بعد از خرید خسته شده بود وارد موزه «لوور» در پاریس شد و روی یک صندلی نشست. مدیر موزه به او گفت؛ مادر جان! این صندلی متعلق به ناپلئون است و پیرزن که اصلاً تا آن وقت اسم ناپلئون را هم نشنیده بود جواب داد؛ خب! ننه جان! اگر اومد بلند میشم اون بشینه!

علی مطهری در حاشیه بازدید خبرنگاران نوشهر و چالوس از مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس نهم در حوزه نظارت ضعیف عمل کرده است گفت: همچنین در توجه به حقوق مردم و مورد خاص حقوق خبرنگاران دچار انفعال و ضعف شده است و تا نماینده ای هم وارد این مسئله می شد یا انتقاد می‌کرد بلافاصله فتنه گر معرفی می شد.

وی در زمینه مذاکرات هسته ای نیز با بیان اینکه مذکرات تاکنون سیر خوبی طی کرده است گفت: با این تیم مذاکره کننده در حال بیرون رفتن از انزوا هستیم اما عده ای با حساسیت در مجلس به دنبال رویکردهای سیاسی خود هستند.

مطهری با اشاره به اینکه حساسیت بیش از حد موجه نیست گفت: تیم مذاکره کننده در حال رعایت خطوط قرمز نظام هستند.

علی مطهری افزود: عده ای در داخل با ایجاد شرایط اضطراری و طرح بهانه هایی بدنبال آن هستند تا رقبای خود را در فضای داخلی کشور حذف کنند.

وی با قدردانی از حضور خبرنگاران نوشهر و چالوس به عنوان مهمان در مجلس به مسئله طرح دریا، مشکلات وآسیبهای اجتماعی در این حوزه پرداخت و گفت: آسیبهای اجتماعی در مازندران به دلیل برخورداری از مسافر و انتقال فرهنگ مبتذل به این استان یک بحث جدی و مهم است.

علی مطهری بیان داشت: جاهایی از مازندران و استانهای شمالی تبدیل به محل تفریح و گاهی عیاشی شده که نگران کننده است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: برخی افراد پولدار از شهرهای تهران به این استان وارد شده اند و فرهنگ ابتذال خود را تزریق کرده اند.

وی با بیان اینکه مسئله کمبود طرح های سالمسازی دریا در مازندران باعث شده تا دسترسی ساحل سالم برای مردم کافی نباشد گفت: وقتی ساحل سالم شمال به اندازه کافی نباشد آسیبها شکل می گیرد.

وی تصریح کرد: دولت و مسئولان دولتی باید حضور بیشتری در سواحل داشته باشند و امکانات بیشتری در این استان ایجاد کنند.

مطهری تاکید کرد: در خصوص مشکلات و آسیبهای اجتماعی در سواحل مازندران بطور خاص وزیر کشور به کمیسیون فرهنگی مجلس دعوت شد.

۹۴/۰۳/۰۵