شیار | shiar.ir

       

       

       

       

       

       

چنگیزخان(گفت و شنود)

گفت: پیش‌نویس توافق‌ نهایی یا همان «جمع‌بندی» که قرار است امروز در وین منتشر شود شامل 20 صفحه متن اصلی و 80 صفحه ضمائم است.

گفتم: یعنی از یک جزوه 20 صفحه‌ای، 80 صفحه خلاصه‌برداری کرده‌اند؟! 

گفت: نه بابا، برای این 20 صفحه، 80 صفحه توضیح نوشته‌اند.

گفتم: تیم هسته‌ای کشورمان باید در مقابل نمایندگان شش کشور موسوم به 5+1 خیلی حواسش جمع باشد، چون در 3 صفحه توافق لوزان یک خروار حرف و حدیث علیه برنامه هسته‌ای ایران جا داده بودند، چه برسد به 100 صفحه! 
گفت: تیم کشورمان که اگر می‌خواست کوتاه بیاید، مذاکرات اینهمه طولانی نمی‌شد ولی بعضی‌ها را بگو که برخورداری از فناوری هسته‌ای را بی‌ارزش! می‌دانند و بدشان نمی‌آید که بخش‌هایی از آن حذف شود!
گفتم: آن عده اندک و کم‌شمار را بی‌خیال باش... آنها جان به جانشان کنی، دنبال بزک کردن آمریکا هستند... یارو می‌گفت؛ اگر می‌دونستید که چنگیزخان با سوزاندن کتاب‌های علمی چقدر از بار درس‌هایی که قرار بود بخونیم کم کرده است، هر شب جمعه برایش هزار تا فاتحه می‌خوندید!

 

                                                                .  .  .

 

دکل(گفت و شنود)

گفت: روزنامه‌های زنجیره‌ای و سایت مدعی اصلاحات در یک اقدام هماهنگ، تیتر زدند و خبر دادند که چه نشسته‌اید! یک دکل نفتی گم شده است!

گفتم: به قول رستم قاسمی، دکل که خودکار و مداد نیست که گم شود؟! دکل نفتی کلی تأسیسات و حداقل 50 خدمه دارد.

گفت: یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای نوشته بود که بعله! این دکل را برده‌اند به خلیج مکزیک!

گفتم: ولی این دکل اصلاً وارد ایران نشده و خریدار که یک پیمانکار بوده بخشی از قسط را نداده و دکل به ایران منتقل نشده بود. تازه ماجرا مربوط به همین مدعیان اصلاحات است.

گفت: مثل اینکه این جماعت مدعی اصلاحات اصلاً نمی‌دانند دکل چیست؟ و چه اندازه‌ای دارد؟ و همین که از اتاق فرمان به آنها دستور می‌دهند شروع به نوشتن می‌کنند و...

گفتم: چه عرض کنم؟! پیرزنی که بعد از خرید خسته شده بود وارد موزه «لوور» در پاریس شد و روی یک صندلی نشست. مدیر موزه به او گفت؛ مادر جان! این صندلی متعلق به ناپلئون است و پیرزن که اصلاً تا آن وقت اسم ناپلئون را هم نشنیده بود جواب داد؛ خب! ننه جان! اگر اومد بلند میشم اون بشینه!

یمنی‌ها از آب آشامیدنی محروم شدند

سه شنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۴، ۰۸:۲۶ ب.ظ
سازمان امداد "اکسفام" گزارش داد، شمار مردم یمن که از آب آشامیدنی سالم در سومین ماه حمله عربستان به این کشور بی بهره اند به 16 میلیون نفر معادل دو سوم جمعیت کشور افزایش یافته است.

این سازمان با انتشار بیانیه ای تأکید کرد: حملات هوایی مستمر، درگیری زمینی و کمبود سوخت باعث قطع شبکه آب آشامیدنی سالم سه میلیون نفر شده است.

بر اساس این بیانیه، مردم یمن مجبور به استفاده از آب آشامیدنی غیر بهداشتی هستند که بنا به هشدار سازمان ملل متحد و آژانس های کمک رسانی ، احتمال گسترش بیماری های واگیردار مانند مالاریا و وبا بسیار زیاد است.   

شمار شهدای حمله عربستان به یمن چهار هزار نفر است که پانصد نفر آنان کودک هستند، همچنین 7500 نفر زخمی و سیصد هزار نفر آواره شده و خسارات شدیدی به واحدهای مسکونی و تاسیسات حیاتی وارد شده است.

از سوی دیگر، منابع رسانه ای یمن گفتند که حمله هوایی عربستان به روستای "المحصام" در بخش "حرض" در استان "حجه" به شهادت یک خانواده  شش نفره انجامید.

جنگنده های عربستان به استان "شبوه" و مناطق "العریش" و "جوله" در استان عدن حمله کرده و یک بازار و چند پمپ بنزین را در منطقه "ضحیان" در "صعده" هدف قرار دادند که به گفته منابع یمنی به شهادت 3 شهروند انجامید.

به گفته این منابع، حمله هوایی به صعده نیز دو شهید و یک زخمی داشت و ارتش یمن و کمیته های انقلابی به مواضع دیگری از ارتش عربستان در خاک این کشور سیطره یافتند. 

۹۴/۰۳/۰۵