شیار | shiar.ir

       

       

       

       

       

       

چنگیزخان(گفت و شنود)

گفت: پیش‌نویس توافق‌ نهایی یا همان «جمع‌بندی» که قرار است امروز در وین منتشر شود شامل 20 صفحه متن اصلی و 80 صفحه ضمائم است.

گفتم: یعنی از یک جزوه 20 صفحه‌ای، 80 صفحه خلاصه‌برداری کرده‌اند؟! 

گفت: نه بابا، برای این 20 صفحه، 80 صفحه توضیح نوشته‌اند.

گفتم: تیم هسته‌ای کشورمان باید در مقابل نمایندگان شش کشور موسوم به 5+1 خیلی حواسش جمع باشد، چون در 3 صفحه توافق لوزان یک خروار حرف و حدیث علیه برنامه هسته‌ای ایران جا داده بودند، چه برسد به 100 صفحه! 
گفت: تیم کشورمان که اگر می‌خواست کوتاه بیاید، مذاکرات اینهمه طولانی نمی‌شد ولی بعضی‌ها را بگو که برخورداری از فناوری هسته‌ای را بی‌ارزش! می‌دانند و بدشان نمی‌آید که بخش‌هایی از آن حذف شود!
گفتم: آن عده اندک و کم‌شمار را بی‌خیال باش... آنها جان به جانشان کنی، دنبال بزک کردن آمریکا هستند... یارو می‌گفت؛ اگر می‌دونستید که چنگیزخان با سوزاندن کتاب‌های علمی چقدر از بار درس‌هایی که قرار بود بخونیم کم کرده است، هر شب جمعه برایش هزار تا فاتحه می‌خوندید!

 

                                                                .  .  .

 

دکل(گفت و شنود)

گفت: روزنامه‌های زنجیره‌ای و سایت مدعی اصلاحات در یک اقدام هماهنگ، تیتر زدند و خبر دادند که چه نشسته‌اید! یک دکل نفتی گم شده است!

گفتم: به قول رستم قاسمی، دکل که خودکار و مداد نیست که گم شود؟! دکل نفتی کلی تأسیسات و حداقل 50 خدمه دارد.

گفت: یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای نوشته بود که بعله! این دکل را برده‌اند به خلیج مکزیک!

گفتم: ولی این دکل اصلاً وارد ایران نشده و خریدار که یک پیمانکار بوده بخشی از قسط را نداده و دکل به ایران منتقل نشده بود. تازه ماجرا مربوط به همین مدعیان اصلاحات است.

گفت: مثل اینکه این جماعت مدعی اصلاحات اصلاً نمی‌دانند دکل چیست؟ و چه اندازه‌ای دارد؟ و همین که از اتاق فرمان به آنها دستور می‌دهند شروع به نوشتن می‌کنند و...

گفتم: چه عرض کنم؟! پیرزنی که بعد از خرید خسته شده بود وارد موزه «لوور» در پاریس شد و روی یک صندلی نشست. مدیر موزه به او گفت؛ مادر جان! این صندلی متعلق به ناپلئون است و پیرزن که اصلاً تا آن وقت اسم ناپلئون را هم نشنیده بود جواب داد؛ خب! ننه جان! اگر اومد بلند میشم اون بشینه!

محمدرضا عارف بعد از ظهر امروز در دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار داشت: خرداد ماه حماسه‌ها و ماه ماندگاری انقلاب اسلامی است.

وی افزود: حماسه دوم خرداد 76 و حماسه‌ای که در امتداد آن حماسه ارزشمند دیگری در 24 خرداد سال 92 داشتیم، جوانان در خلق این دو حماسه سهم اصلی و ارزشمندی داشتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام روی کار آمدن دولت تدبیر و امید را نتیجه خلق حماسه دوم خرداد عنوان کرد و گفت: در این ماه‌های عزیز شعبان و رمضان برای دولت تدبیر و امید دعا کنیم که می‌دانیم با چه سختی‌هایی روی کار آمد.

وی افزود: جوانان عزیز، شما وارثان حماسه خرداد هستید از 15 خرداد 42 تا به امروز جوانان ما با وجود کج‌اندیشی‌ها و بدسلیقگی‌هایی که هیچ ربطی به ارزش‌های انقلاب نداشته حضور خود را نشان دادند.

عارف بیان داشت: مسئولیت امروز شما جوانان استمرار انقلاب و حاکمیت ارزش‌ها و تعهد به آرمان‌ها‌ی انقلاب است.

وی افزود: این تکلیف را به همگان ابلاغ می‌کنیم و جوانان پیش‌تر از دیگران به این تکالیف تا رسیدن به اعتلای جایگاه کشور در شان مردم ایران پایبند هستند.

عارف با بیان اینکه دانشجویان خود را برای حضور در جامعه و پیشقدم بودن در امور خیرخواهانه و امور ملی آماده کنند، گفت: مسئولیت‌پذیری در جامعه و در بین جوانان کمرنگ شده است.

وی افزود: اگر دستاوردهای ارزشمندی در سه دهه گذشته در دانشگاه  داشتیم و با وجود تمام مشکلات و مسائل رشد کمی و کیفی خوبی در دانشگاه داشتیم نگاهی بود که جوانان به انقلاب داشتند.

عارف تصریح کرد: در دهه پیشرفت عدالت پذیرفته نیست که دانشگاه‌ها به دنبال تربیت تک بُعدی دانشجو باشد، پذیرفته نیست که رئیس دانشگاه افتخار می‌کند دانشگاهش آرام است.

وی بیان داشت: در فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری جز این نیست، اما به عنوان تنگ‌نظری‌ها فضایی را در دانشگاه اعمال می‌کنند که هیچ سنخیتی با سیاست‌های شورای عالی انقلاب و مطالبات مردم ندارد.

عارف با بیان اینکه نهادهای برون دانشگاهی مانند دولت و مجلس تکالیفی نسبت به دانشگاهیان دارند، گفت: من معلم هستم و همیشه هم با جوانان ارتباط داشتم، شرایط فعلی دانشگاه‌ها را درک می‌کنم و می‌دانم که بسیاری از شما آمده‌اید که حرف‌های سیاسی بشنوید و من حرف‌های شعارگونه سیاسی زده‌ام.

وی افزود: این حرف‌ها را به عنوان معلم شما می‌زنم با نگاه به آینده نه اینکه از این فرصت به وجود آمده استفاده کنم، شما جوانان نشان دهید که با داشتن ویژگی نشاط و شور، آینده‌نگر هم هستید و دغدغه اصلی شما کشورتان است.

عارف گفت: من نمی‌گویم که فعالیت سیاسی نداشته باشید، حتما هم باید فعالیت سیاسی انجام دهید، امروز برنامه‌های درازمدت و اسناد بالادستی فراوانی داریم که به اتکای دانشگاه و سرمایه‌های انسانی تدوین شده است.

وی افزود: وظیفه‌ای که چه بخواهید و چه نخواهید برعهده شما است، یک زمانی 175 هزار دانشجو داشتیم که بخشی در جهاد سازندگی و بخشی در جبهه بودند، اما امروزه 4 میلیون و 500 هزار دانشجو داریم.

عارف بیان داشت: باید تلاش کنید انتخابات پیش‌رو یک انتخابات پرشور و نشاط  و با حضور حداکثری مردم باشد، اگر سرمایه اجتماعی 24 خرداد 73 درصد شد، اکنون باید ارتقا پیدا کند، وظیفه ملی ما قبل از کاندیدا شدن تشویق مردم است.

وی تاکید کرد: ما نیاز به مجلس کارشناس، قوی و متخصص نیاز داریم که از حد قانونی خود آن جایی که نیاز است، استفاده کند، اما خودش را در پیشرفت کشور و برنامه‌های توسعه دولت شریک بداند که به جای پرداختن به مسائل روزمره به مسائل ملی بپردازد.

عارف بیان داشت: شما جوانان در دوم خرداد و 24 خرداد پیشتاز بودید که سهم شما با گروه‌های دیگر قابل قیاس نیست و با روش‌های خود عامل همبستگی و همدلی و همزبانی در کشور باشید.

۹۴/۰۳/۰۵