شیار | shiar.ir

       

       

       

       

       

       

چنگیزخان(گفت و شنود)

گفت: پیش‌نویس توافق‌ نهایی یا همان «جمع‌بندی» که قرار است امروز در وین منتشر شود شامل 20 صفحه متن اصلی و 80 صفحه ضمائم است.

گفتم: یعنی از یک جزوه 20 صفحه‌ای، 80 صفحه خلاصه‌برداری کرده‌اند؟! 

گفت: نه بابا، برای این 20 صفحه، 80 صفحه توضیح نوشته‌اند.

گفتم: تیم هسته‌ای کشورمان باید در مقابل نمایندگان شش کشور موسوم به 5+1 خیلی حواسش جمع باشد، چون در 3 صفحه توافق لوزان یک خروار حرف و حدیث علیه برنامه هسته‌ای ایران جا داده بودند، چه برسد به 100 صفحه! 
گفت: تیم کشورمان که اگر می‌خواست کوتاه بیاید، مذاکرات اینهمه طولانی نمی‌شد ولی بعضی‌ها را بگو که برخورداری از فناوری هسته‌ای را بی‌ارزش! می‌دانند و بدشان نمی‌آید که بخش‌هایی از آن حذف شود!
گفتم: آن عده اندک و کم‌شمار را بی‌خیال باش... آنها جان به جانشان کنی، دنبال بزک کردن آمریکا هستند... یارو می‌گفت؛ اگر می‌دونستید که چنگیزخان با سوزاندن کتاب‌های علمی چقدر از بار درس‌هایی که قرار بود بخونیم کم کرده است، هر شب جمعه برایش هزار تا فاتحه می‌خوندید!

 

                                                                .  .  .

 

دکل(گفت و شنود)

گفت: روزنامه‌های زنجیره‌ای و سایت مدعی اصلاحات در یک اقدام هماهنگ، تیتر زدند و خبر دادند که چه نشسته‌اید! یک دکل نفتی گم شده است!

گفتم: به قول رستم قاسمی، دکل که خودکار و مداد نیست که گم شود؟! دکل نفتی کلی تأسیسات و حداقل 50 خدمه دارد.

گفت: یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای نوشته بود که بعله! این دکل را برده‌اند به خلیج مکزیک!

گفتم: ولی این دکل اصلاً وارد ایران نشده و خریدار که یک پیمانکار بوده بخشی از قسط را نداده و دکل به ایران منتقل نشده بود. تازه ماجرا مربوط به همین مدعیان اصلاحات است.

گفت: مثل اینکه این جماعت مدعی اصلاحات اصلاً نمی‌دانند دکل چیست؟ و چه اندازه‌ای دارد؟ و همین که از اتاق فرمان به آنها دستور می‌دهند شروع به نوشتن می‌کنند و...

گفتم: چه عرض کنم؟! پیرزنی که بعد از خرید خسته شده بود وارد موزه «لوور» در پاریس شد و روی یک صندلی نشست. مدیر موزه به او گفت؛ مادر جان! این صندلی متعلق به ناپلئون است و پیرزن که اصلاً تا آن وقت اسم ناپلئون را هم نشنیده بود جواب داد؛ خب! ننه جان! اگر اومد بلند میشم اون بشینه!

روش تروریستها برای ویران کردن حلب

سه شنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۴، ۰۸:۲۷ ب.ظ
گروه های مسلح در این اقدام تروریستی یک محله مسکونی را منفجرکردند و برخلاف ادعاهایشان مبنی بر حمله به مواضع ارتش سوریه، خسارتهای بسیاری را به مردم وارد کردند.

یکی از ساکنان محله "قسطل حرامی" به گفت، در ساعت های اولیه صبح تمام محله به خاطر انفجار تونل لرزید که برادرم شهید شد و من زخمی شدم.

یک زن سوری هم تأکید کرد: تمام محله به خاطر این انفجار منهدم شد، امیدوارم تروریست ها همانگونه که کشور را نابودکردند، خود نابود شوند.    

تمام قربانیان از شهروندان بودند. تروریستها پس از این انفجار، ده ها گلوله به محله مجاور شلیک کردند که بر اثر آن شماری از شهروندان مجروح شدند و خسارات سنگینی به ساختمان های محله وارد شد اما مردم با ادامه زندگی طبیعی خود ، گروه های مسلح و توطئه هایشان را به چالش کشیدند.

ارتش سوریه به مواضع گروه های مسلح در محله های "الاذاعه" و "الاشرفیه" تیراندازی کرد که شماری تروریست کشته و زخمی شدند.

همچنین درگیری شدیدی با "جبهه الشامیه" در محله "شیخ سعید" و روستای "عزیزه" رخ داد.
دیگر نیروهای ارتش نیز به عملیات علیه تروریست های مسلح در اطراف روستای "باشکوی" و "حندرات" در ریف شمال حلب ادامه دادند.    

گروه های مسلح یکی پس از دیگری تونل هایی را در محله های "میسلون و قسطل حرامی منفجر می کنند که هدف از آن شهروندان بی گناه حلبی است. 
۹۴/۰۳/۰۵