شیار | shiar.ir

       

       

       

       

       

       

چنگیزخان(گفت و شنود)

گفت: پیش‌نویس توافق‌ نهایی یا همان «جمع‌بندی» که قرار است امروز در وین منتشر شود شامل 20 صفحه متن اصلی و 80 صفحه ضمائم است.

گفتم: یعنی از یک جزوه 20 صفحه‌ای، 80 صفحه خلاصه‌برداری کرده‌اند؟! 

گفت: نه بابا، برای این 20 صفحه، 80 صفحه توضیح نوشته‌اند.

گفتم: تیم هسته‌ای کشورمان باید در مقابل نمایندگان شش کشور موسوم به 5+1 خیلی حواسش جمع باشد، چون در 3 صفحه توافق لوزان یک خروار حرف و حدیث علیه برنامه هسته‌ای ایران جا داده بودند، چه برسد به 100 صفحه! 
گفت: تیم کشورمان که اگر می‌خواست کوتاه بیاید، مذاکرات اینهمه طولانی نمی‌شد ولی بعضی‌ها را بگو که برخورداری از فناوری هسته‌ای را بی‌ارزش! می‌دانند و بدشان نمی‌آید که بخش‌هایی از آن حذف شود!
گفتم: آن عده اندک و کم‌شمار را بی‌خیال باش... آنها جان به جانشان کنی، دنبال بزک کردن آمریکا هستند... یارو می‌گفت؛ اگر می‌دونستید که چنگیزخان با سوزاندن کتاب‌های علمی چقدر از بار درس‌هایی که قرار بود بخونیم کم کرده است، هر شب جمعه برایش هزار تا فاتحه می‌خوندید!

 

                                                                .  .  .

 

دکل(گفت و شنود)

گفت: روزنامه‌های زنجیره‌ای و سایت مدعی اصلاحات در یک اقدام هماهنگ، تیتر زدند و خبر دادند که چه نشسته‌اید! یک دکل نفتی گم شده است!

گفتم: به قول رستم قاسمی، دکل که خودکار و مداد نیست که گم شود؟! دکل نفتی کلی تأسیسات و حداقل 50 خدمه دارد.

گفت: یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای نوشته بود که بعله! این دکل را برده‌اند به خلیج مکزیک!

گفتم: ولی این دکل اصلاً وارد ایران نشده و خریدار که یک پیمانکار بوده بخشی از قسط را نداده و دکل به ایران منتقل نشده بود. تازه ماجرا مربوط به همین مدعیان اصلاحات است.

گفت: مثل اینکه این جماعت مدعی اصلاحات اصلاً نمی‌دانند دکل چیست؟ و چه اندازه‌ای دارد؟ و همین که از اتاق فرمان به آنها دستور می‌دهند شروع به نوشتن می‌کنند و...

گفتم: چه عرض کنم؟! پیرزنی که بعد از خرید خسته شده بود وارد موزه «لوور» در پاریس شد و روی یک صندلی نشست. مدیر موزه به او گفت؛ مادر جان! این صندلی متعلق به ناپلئون است و پیرزن که اصلاً تا آن وقت اسم ناپلئون را هم نشنیده بود جواب داد؛ خب! ننه جان! اگر اومد بلند میشم اون بشینه!

رئیس‌جمهور: مشکلات جامعه با شعار حل نمی‌شود!

دوشنبه, ۴ خرداد ۱۳۹۴، ۰۳:۵۹ ب.ظ

_______________________________________________________________________________________________

رئیس‌جمهور با بیان اینکه اقلیت بسیار کوچکی بلندگوهای بزرگی را از دیگران عاریه کرده‌اند، گفت: مردم به‌خوبی می‌دانند با شعار و ادای جملات تند مشکلات جامعه حل نمی‌شود.

_______________________________________________________________________________________________

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در هجدهمین سفر استانی دولت یازدهم به غرب استان تهران، در جمع مردم شهرستان‌های شهریار، ملارد و شهر قدس در ورزشگاه شهید ثمری شهرستان ملارد با بیان "ایران و ملت ایران با پیام 24 خرداد سال 92 به دنیا اعلام کرده‌اند که چهره ملت ما چهره صلح و عدالت و همزیستی با مردم جهان است" اظهار داشت: ما مصمم هستیم تا مشکلاتمان را با جهان از طریق منطق و استدلال و مذاکره به حل و فصل نهایی برسانیم.

روحانی ادامه داد: مردم به‌خوبی می‌دانند با شعار و ادای جملات تند مشکلات جامعه حل نمی‌شود، مردم ما با صدای بلند و رفتار مستحکم به همه جهانیان اعلام می‌کنند که دوران خشونت و افراطی‌گری به سر آمده است و با منطق و استدلال راه آینده خود را طی می‌کنند. دولت تدبیر و امید با تیم مذاکرات هسته‌ای قوی در صحنه جهانی هرروز قدم‌‌های جدی برای احیای حقوق ملت ایران برداشته و برخواهد داشت.

رئیس‌جمهور گفت: علی‌رغم اقلیت بسیار کوچکی که بلندگوهای بزرگی را از دیگران عاریه کرده‌اند، اکثریت قاطع ملت ایران پشتیبان مسیر صلح و آشتی و مسیر تعامل سازنده با جهان هستند و ما مسیرمان را با حمایت مردم و با هدایت مقام معظم رهبری مثل ماه‌های گذشته به پیش خواهیم برد. همه مردم ایران و مردم استان تهران بدانند مسیر ما به‌سمت تحقق حقوق ملت ایران و پایان این راه پیروزی پرافتخار برای ملت ایران خواهد بود.

وی افزود: ما در این مسیر قدمهایی را برداشته و قدمهایی را برخواهیم داشت که احقاق حقوق ملت و عزت کشور هدف نهایی در این مسیر و راه خواهد بود که بی‌تردید بدون حضور و حمایت مردم نخواهیم توانست موفقیت‌های نهایی را کسب کنیم.

روحانی با بیان این مطلب که مردم امروز شاهد ثبات و آرامش در بازار هستند و رونق تدریجی در اقتصاد کشور را لمس می‌کنند، تصریح کرد: روز به روز شرایط ما نسبت به روز قبل بهتر شده و به‌حول و قوه الهی بهتر نیز خواهد شد. علی‌رغم آنکه دولت در تنگناهای مالی قرار دارد و قیمت نفت کاهش پیدا کرده است، اما با کمک شما مردم بزرگ راه پیشرفت و توسعه کشور را ادامه خواهیم داد.

روحانی تأکید کرد: تردید نداریم که مردم ما با ایمان و تکیه‌گاه بزرگی که از الطاف ارواح طیبه پیامبر(ص) دارند و با وحدت و انسجامشان می‌توانند به همه اهدافی که دارند نائل شوند.

رئیس‌جمهور به آمار منتشر شده وزارت علوم در زمینه رشد علم و فناوری کشور در جهان اشاره کرد و گفت: در دو سال گذشته از لحاظ علم و فناوری پیشرفت بالاتری کردیم و در سطح منطقه و دنیای اسلام رتبه اول را دارا هستیم.

"این به آن معناست که نسل جوان ما مسیر ترقی  و پیشرفت را طی کرده و خواهند کرد. آمار ما در محصولات کشاورزی از سال قبل بهتر است. امیدواریم روز به روز بتوانیم شرایط بهتری را برای مردم فراهم کنیم".

رئیس جمهور ادامه داد: من در دوران تبلیغات انتخاباتی قول داده بودم که سفر استانی تهران را از غرب این استان آغاز کنم. امروز خوشحالم که به یکی از وعده‌هایی که دادم، توانستم عمل کنم.

روحانی افزود: این شهرستان‌ها علی‌رغم اتصال به تهران، مشکلات فراوانی دارند که باید حل و فصل شود. در جلسه‌ای که در تهران با حضور استاندار و مقامات مسئول این شهرستان‌ها تشکیل دادیم، دیدیم که مردم این شهرستان‌ها معضلات بسیاری دارند که باید حل شود. ما تا پایان سال 95 به وعده‌های خود در این زمینه عمل خواهیم کرد.

"20 پروژه با بودجه 642 میلیارد تومان برای این شهرستان‌ها در نظر گرفته شده که تا پایان سال 95 همه آن‌ها تخصیص داده خواهد شد و پروژه‌ها عملیاتی می‌شود. همین امروز عملیات احداث شهرک صنعتی شهریار به‌مساحت سه‌هزار هکتار آغاز شد".

روحانی یادآور شد: مرتب دارد از قدرت منابع آبی کاسته می‌شود، معضل خشکسالی کشور را فرا گرفته و ما راهی نداریم جز اینکه به‌صورت علمی و با صرفه‌جویی آب مصرف کنیم. ما باید از طریق واردات آب و شیرین کردن آب دریا با خشکسالی مقابله کنیم. یکی از مشکلات این سه شهرستان نبود تأسیسات فاضلاب است که ان‌شاءالله برای ایجاد آن در شهریار، شهر قدس و ملارد اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

روحانی از احداث شهرک‌های صنعتی در شهرستان‌های ملارد، شهریار و شهر قدس در آینده نزدیک خبر داد و اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی این شهرستان‌ها عدم امکانات درمانی شایسته است و این در حالی است که این شهرستان‌ها نیاز به بیمارستان‌های مجهز دارند، لذا یک بیمارستان 300تختی در شهریار ساخته و تجهیز خواهد شد. سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای ایجاد ساختمان‌های مورد نیاز و وزارت بهداشت برای تکمیل تجهیزات بیمارستان‌ها اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

وی همچنین از ساخت و تجهیز بیمارستان 160تختی در شهرستان‌های قدس و ملارد خبر داد و افزود: بیمارستان امام سجاد(ع) شهریار نیز بازسازی و تجهیز خواهد شد تا موارد مربوط به درمان و بهداشت مردم در سال‌ جاری و تا پایان سال آینده تکمیل شود تا مردم از این نظر خیال آسوده‌ای داشته باشند.

روحانی اضافه کرد: همچنین مرکز تجاری ایرانی ــ اسلامی که از معماری‌های زیبایی برخوردار است، در شهریار امروز رسماً افتتاح می‌شود. این مرکز تجاری می‌تواند الگوی خوبی در ساخت و ساز معماری اسلامی باشد.

وی همچنین از تخصیص 1000 میلیارد تومان تسهیلات برای فعالیت بخش‌های صنعتی این سه شهرستان خبر داد و اظهار داشت: در زمینه آب‌رسانی در این مناطق اقداماتی شروع شده، اما چون این اقدامات در حال کارشناسی است، در زمان لازم نتیجه آن به مردم اعلام خواهد شد.

رئیس جمهور افزود: ان‌شاءالله سالن ورزشی و استخر سرپوشیده در شهر قدس در طول این دو سال احداث و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. می‌خواهم به وحدت و اتحاد میان مردم تأکید کنم. در این شهرستان‌ها از جاهای مختلف ایران حضور دارند، همه باید به فرهنگ‌های مختلف احترام بگزاریم. ایران اسلامی باید الگوی برادری و همزیستی باشد. در منطقه ما می‌بینید که چه معضلاتی میان اقوام و مذاهب مختلف ایجاد شده است. باید برای مظلومان عالم کمک باشیم.

۹۴/۰۳/۰۴