شیار | shiar.ir

       

       

       

       

       

       

چنگیزخان(گفت و شنود)

گفت: پیش‌نویس توافق‌ نهایی یا همان «جمع‌بندی» که قرار است امروز در وین منتشر شود شامل 20 صفحه متن اصلی و 80 صفحه ضمائم است.

گفتم: یعنی از یک جزوه 20 صفحه‌ای، 80 صفحه خلاصه‌برداری کرده‌اند؟! 

گفت: نه بابا، برای این 20 صفحه، 80 صفحه توضیح نوشته‌اند.

گفتم: تیم هسته‌ای کشورمان باید در مقابل نمایندگان شش کشور موسوم به 5+1 خیلی حواسش جمع باشد، چون در 3 صفحه توافق لوزان یک خروار حرف و حدیث علیه برنامه هسته‌ای ایران جا داده بودند، چه برسد به 100 صفحه! 
گفت: تیم کشورمان که اگر می‌خواست کوتاه بیاید، مذاکرات اینهمه طولانی نمی‌شد ولی بعضی‌ها را بگو که برخورداری از فناوری هسته‌ای را بی‌ارزش! می‌دانند و بدشان نمی‌آید که بخش‌هایی از آن حذف شود!
گفتم: آن عده اندک و کم‌شمار را بی‌خیال باش... آنها جان به جانشان کنی، دنبال بزک کردن آمریکا هستند... یارو می‌گفت؛ اگر می‌دونستید که چنگیزخان با سوزاندن کتاب‌های علمی چقدر از بار درس‌هایی که قرار بود بخونیم کم کرده است، هر شب جمعه برایش هزار تا فاتحه می‌خوندید!

 

                                                                .  .  .

 

دکل(گفت و شنود)

گفت: روزنامه‌های زنجیره‌ای و سایت مدعی اصلاحات در یک اقدام هماهنگ، تیتر زدند و خبر دادند که چه نشسته‌اید! یک دکل نفتی گم شده است!

گفتم: به قول رستم قاسمی، دکل که خودکار و مداد نیست که گم شود؟! دکل نفتی کلی تأسیسات و حداقل 50 خدمه دارد.

گفت: یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای نوشته بود که بعله! این دکل را برده‌اند به خلیج مکزیک!

گفتم: ولی این دکل اصلاً وارد ایران نشده و خریدار که یک پیمانکار بوده بخشی از قسط را نداده و دکل به ایران منتقل نشده بود. تازه ماجرا مربوط به همین مدعیان اصلاحات است.

گفت: مثل اینکه این جماعت مدعی اصلاحات اصلاً نمی‌دانند دکل چیست؟ و چه اندازه‌ای دارد؟ و همین که از اتاق فرمان به آنها دستور می‌دهند شروع به نوشتن می‌کنند و...

گفتم: چه عرض کنم؟! پیرزنی که بعد از خرید خسته شده بود وارد موزه «لوور» در پاریس شد و روی یک صندلی نشست. مدیر موزه به او گفت؛ مادر جان! این صندلی متعلق به ناپلئون است و پیرزن که اصلاً تا آن وقت اسم ناپلئون را هم نشنیده بود جواب داد؛ خب! ننه جان! اگر اومد بلند میشم اون بشینه!

عربستان دو عضو حزب الله را در لیست سیاه قرار داد

پنجشنبه, ۷ خرداد ۱۳۹۴، ۰۸:۱۲ ق.ظ
عربستان سعودی دو نفر از اعضای برجسته حزب الله را به بهانه آنچه دست داشتن در ناآرامی‌های منطقه نامید، در لیست سیاه تروریستی قرار داد.

بنابراین گزارش، خالد یوسف حرف و محمد قبلان دو عضو حزب الله هستند که نامشان در لیست سیاه عربستان آمده و اتهامشان دخالت در تحولات یمن عنوان شده است.

این دو فرد از هرگونه تبادل مالی منع شده‌اند و تمام همکاری‌ها میان افراد سعودی با این دو عضو حزب الله به حالت تعلیق درآورده است.

محمد قبلان پیش از این توسط دولت قاهره در سال 2010 دستگیر و محاکمه شده بود.

حزب الله تاکنون واکنشی به این تصمیم سعودی‌ها نشان نداده است.

این اقدام پس از آن صورت گرفته که با آغاز حملات سعودی‌های به یمن سید حسن نصرالله انتقادات بسیار تندی را متوجه مقامات ریاض به دلیل حمله و کشتار غیرنظامیان در این جنگ کرد.

پس از این سعودی‌ها جنگ روانی گسترده‌ای را علیه حزب الله و اعضای این گروه مقاومت لبنانی به راه انداختند که تحریم این دو عضو ارشد حزب الله جدیدترین نمونه آن است.

۹۴/۰۳/۰۷