شیار | shiar.ir

       

       

       

       

       

       

چنگیزخان(گفت و شنود)

گفت: پیش‌نویس توافق‌ نهایی یا همان «جمع‌بندی» که قرار است امروز در وین منتشر شود شامل 20 صفحه متن اصلی و 80 صفحه ضمائم است.

گفتم: یعنی از یک جزوه 20 صفحه‌ای، 80 صفحه خلاصه‌برداری کرده‌اند؟! 

گفت: نه بابا، برای این 20 صفحه، 80 صفحه توضیح نوشته‌اند.

گفتم: تیم هسته‌ای کشورمان باید در مقابل نمایندگان شش کشور موسوم به 5+1 خیلی حواسش جمع باشد، چون در 3 صفحه توافق لوزان یک خروار حرف و حدیث علیه برنامه هسته‌ای ایران جا داده بودند، چه برسد به 100 صفحه! 
گفت: تیم کشورمان که اگر می‌خواست کوتاه بیاید، مذاکرات اینهمه طولانی نمی‌شد ولی بعضی‌ها را بگو که برخورداری از فناوری هسته‌ای را بی‌ارزش! می‌دانند و بدشان نمی‌آید که بخش‌هایی از آن حذف شود!
گفتم: آن عده اندک و کم‌شمار را بی‌خیال باش... آنها جان به جانشان کنی، دنبال بزک کردن آمریکا هستند... یارو می‌گفت؛ اگر می‌دونستید که چنگیزخان با سوزاندن کتاب‌های علمی چقدر از بار درس‌هایی که قرار بود بخونیم کم کرده است، هر شب جمعه برایش هزار تا فاتحه می‌خوندید!

 

                                                                .  .  .

 

دکل(گفت و شنود)

گفت: روزنامه‌های زنجیره‌ای و سایت مدعی اصلاحات در یک اقدام هماهنگ، تیتر زدند و خبر دادند که چه نشسته‌اید! یک دکل نفتی گم شده است!

گفتم: به قول رستم قاسمی، دکل که خودکار و مداد نیست که گم شود؟! دکل نفتی کلی تأسیسات و حداقل 50 خدمه دارد.

گفت: یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای نوشته بود که بعله! این دکل را برده‌اند به خلیج مکزیک!

گفتم: ولی این دکل اصلاً وارد ایران نشده و خریدار که یک پیمانکار بوده بخشی از قسط را نداده و دکل به ایران منتقل نشده بود. تازه ماجرا مربوط به همین مدعیان اصلاحات است.

گفت: مثل اینکه این جماعت مدعی اصلاحات اصلاً نمی‌دانند دکل چیست؟ و چه اندازه‌ای دارد؟ و همین که از اتاق فرمان به آنها دستور می‌دهند شروع به نوشتن می‌کنند و...

گفتم: چه عرض کنم؟! پیرزنی که بعد از خرید خسته شده بود وارد موزه «لوور» در پاریس شد و روی یک صندلی نشست. مدیر موزه به او گفت؛ مادر جان! این صندلی متعلق به ناپلئون است و پیرزن که اصلاً تا آن وقت اسم ناپلئون را هم نشنیده بود جواب داد؛ خب! ننه جان! اگر اومد بلند میشم اون بشینه!

داعش جرأت وارد شدن به خاک ایران را ندارد‌

پنجشنبه, ۷ خرداد ۱۳۹۴، ۰۸:۱۴ ق.ظ

فرمانده سپاه قدس گیلان مبارزه با داعش و تروریست‌ها در عراق و سوریه را در راستای منافع نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: داعش جرأت وارد شدن به خاک ایران را ندارد.

 

سردار محمد عبدالله‌پور ‌چهارشنبه شب در مراسم وداع با پیکر سه شهید گمنام در این شهرستان اظهار کرد: پیروی از شهدا موجب می‌شود در آخرت خجالت‌زده نشویم.

وی به پیکر شهدای گمنام در صومعه‌سرا اشاره کرد و افزود: ماموریت شهدا با اتمام دفاع مقدس به پایان نرسیده و زمام امور به دست شهیدان است.

عبدالله‌پور با تاکید بر مطالعه زندگینامه شهدا، بیان کرد: برخی از شهدا حتی ساعت شهادت خود را می‌دانستند و انسان با نوع رفتار آنها متوجه می‌شد شهید می‌شوند.

فرمانده سپاه قدس گیلان زیارت ائمه (ع) را آرزوی شهدا خواند و تصریح کرد: شهدا مطیع امام (ره) بودند و اخلاص داشتند و پس از شهادت ملکوتی شدند.

وی با بیان اینکه اگر خلاف آرمان و اهداف شهدا عمل کنیم با شکست مواجه می‌شویم، خاطرنشان کرد: شهدا فداکاری کردند تا احکام اسلام در جامعه اجرایی شود.

عبدالله‌پور بر ادامه راه شهدا توسط مسئولان و مردم تاکید کرد و گفت: اطاعت درست از امام (ره) و مقام معظم رهبری ادامه راه شهدا است.

فرمانده سپاه قدس گیلان به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه از آمریکا نباید ترسید و با ظالمان جنگید، اشاره کرد و یادآور شد: کمک به مردم کشورهای عراق، سوریه، یمن و لبنان طبق دستور قرآن است ضمن اینکه امام (ره) بارها بر دفاع از مستضعفان تاکید کرد.

وی حمایت از مستضعفان را وظیفه شرعی و انسانی دانست و اظهار کرد: امروز داعش برای ایجاد هراس در مردم سوریه از اره برقی و زنده آتش زدن انسان‌ها استفاده می‌کند.

عبدالله‌پور مبارزه با داعش و تروریست‌ها در عراق و سوریه را در راستای منافع نظام اسلامی عنوان کرد و افزود: داعش جرأت وارد شدن به خاک ایران را ندارد.

فرمانده سپاه قدس گیلان دشمن‌شناسی و موقعیت‌شناسی را مهم‌ترین خواسته شهدا از جامعه خواند و بیان کرد: در شرایط کنونی باید وظیفه خود را تشخیص دهیم.

وی به حضور پیکر سه شهید گمنام در صومعه‌سرا اشاره کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم با انجام وظیفه و ادای دین شرمنده شهدا و امام راحل نشویم.

۹۴/۰۳/۰۷