شیار | shiar.ir

       

       

       

       

       

       

چنگیزخان(گفت و شنود)

گفت: پیش‌نویس توافق‌ نهایی یا همان «جمع‌بندی» که قرار است امروز در وین منتشر شود شامل 20 صفحه متن اصلی و 80 صفحه ضمائم است.

گفتم: یعنی از یک جزوه 20 صفحه‌ای، 80 صفحه خلاصه‌برداری کرده‌اند؟! 

گفت: نه بابا، برای این 20 صفحه، 80 صفحه توضیح نوشته‌اند.

گفتم: تیم هسته‌ای کشورمان باید در مقابل نمایندگان شش کشور موسوم به 5+1 خیلی حواسش جمع باشد، چون در 3 صفحه توافق لوزان یک خروار حرف و حدیث علیه برنامه هسته‌ای ایران جا داده بودند، چه برسد به 100 صفحه! 
گفت: تیم کشورمان که اگر می‌خواست کوتاه بیاید، مذاکرات اینهمه طولانی نمی‌شد ولی بعضی‌ها را بگو که برخورداری از فناوری هسته‌ای را بی‌ارزش! می‌دانند و بدشان نمی‌آید که بخش‌هایی از آن حذف شود!
گفتم: آن عده اندک و کم‌شمار را بی‌خیال باش... آنها جان به جانشان کنی، دنبال بزک کردن آمریکا هستند... یارو می‌گفت؛ اگر می‌دونستید که چنگیزخان با سوزاندن کتاب‌های علمی چقدر از بار درس‌هایی که قرار بود بخونیم کم کرده است، هر شب جمعه برایش هزار تا فاتحه می‌خوندید!

 

                                                                .  .  .

 

دکل(گفت و شنود)

گفت: روزنامه‌های زنجیره‌ای و سایت مدعی اصلاحات در یک اقدام هماهنگ، تیتر زدند و خبر دادند که چه نشسته‌اید! یک دکل نفتی گم شده است!

گفتم: به قول رستم قاسمی، دکل که خودکار و مداد نیست که گم شود؟! دکل نفتی کلی تأسیسات و حداقل 50 خدمه دارد.

گفت: یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای نوشته بود که بعله! این دکل را برده‌اند به خلیج مکزیک!

گفتم: ولی این دکل اصلاً وارد ایران نشده و خریدار که یک پیمانکار بوده بخشی از قسط را نداده و دکل به ایران منتقل نشده بود. تازه ماجرا مربوط به همین مدعیان اصلاحات است.

گفت: مثل اینکه این جماعت مدعی اصلاحات اصلاً نمی‌دانند دکل چیست؟ و چه اندازه‌ای دارد؟ و همین که از اتاق فرمان به آنها دستور می‌دهند شروع به نوشتن می‌کنند و...

گفتم: چه عرض کنم؟! پیرزنی که بعد از خرید خسته شده بود وارد موزه «لوور» در پاریس شد و روی یک صندلی نشست. مدیر موزه به او گفت؛ مادر جان! این صندلی متعلق به ناپلئون است و پیرزن که اصلاً تا آن وقت اسم ناپلئون را هم نشنیده بود جواب داد؛ خب! ننه جان! اگر اومد بلند میشم اون بشینه!

پدر شهید احمدی روشن خطاب به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان گفت: شما یک بار مذاکره با دشمن را تجربه کردید و به بن‌بست رسیدید پس باید بدانید با یک دشمن کلاهبردار و دروغگو نمی‌توانید به نتیجه برسید.


رحیم احمدی‌روشن شامگاه پنجشنبه در همایش ایثار و مقاومت که سالن همایش‌های صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد، خطاب به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، اظهار داشت: سخنان من در مورد مسائل هسته‌ای تماماً از روی دلواپسی و نگرانی است بدین ترتیب که ما نباید از موضع ضعف با دشمنان روبه رو شویم؛ بلکه باید از موقعیت دینی خود حراست کنیم.

وی ادامه داد: برخی آقایان می‌گویند تعداد سانتریفیوژها و یا برد موشک‌ها جزو آرمان‌های ما نیست؛ پس باید از این افراد پرسید دقیقاً چه چیزی اقتدار ملت ایران محسوب می‌شود.

مدعیان راه امام حسین (ع) با یزید زمان مذاکره نمی‌کنند

پدر شهید احمدی روشن با انتقاد از اینکه مذاکره با کشورهایی که قسم خورده‌اند ایران را زمین بزنند هیچ سودی ندارد، متذکر شد: افرادی که  رشادت شهید دشت کربلا در خونشان است هرگز نمی‌توانند با یزید زمان مذاکره کنند.

احمدی‌روشن، خطاب به تیم مذاکره‌کننده گفت: نباید از موضع ضعف سر میز مذاکره حاضر شوید، چراکه فردا نمی‌توانید جواب خدا، تاریخ و وجدان خود را بدهید.

وی تأکید کرد: شما یک بار مذاکره با دشمن را تجربه کردید و به بن‌بست رسیدید پس باید بدانید با یک دشمن کلاهبردار و دروغگو نمی‌توانید به نتیجه برسید.

پدر شهید احمدی‌روشن توضیح داد: می‌توانید بروید و مذاکره کنید اما باید بدانید مسائلی که در مورد گذشتگان به ما گفته‌اند در مورد شما به آیندگان نگویند.

احمدی‌روشن با اشاره به اینکه به واسطه صنعت هسته‌ای پنج خانواده بی‌سرپرست شدند، عنوان داشت: چطور برخی آقایان این مسائل را می‌بینند و در عین حال می‌گویند ما از روز اول به غنی‌سازی 20 درصد احتیاجی نداشته‌ایم.

قرارداد ژنو متخصصان عرصه هسته‌ای را تار و مار کرد

وی بیان کرد: به محض نوشتن قرارداد منحوس ژنو تمام متخصصان عرصه هسته‌ای را تار و مار کردند که مسئولان باید مطمئن باشند این رفتار آنان در تاریخ ثبت می‌شود.

پدر شهید احمدی‌روشن این سئوال را مطرح کرد که چرا عنوان می‌کنید مردم را به زور نمی‌توان به بهشت برد در حالی که تمام پیامبران، امامان و احادیث و روایات برای نجات انسان از آتش دوزخ و بردن او به بهشت است.

رونمایی از گزاره برگ ملی هسته‌ای

در ادامه این همایش مراسم رونمایی از گزاره برگ ملی هسته‌ای با حضور خانواده شهدای هسته‌ای و برخی از مسئولان برگزار شد.

گفتنی است گزاره‌برگ ملی هسته‌ای در 6 بند توسط 17 هزار و 317 حقوقدان ایجاد شده است.

در همایش ایثار و مقاومت از خانواده شهدای هسته‌ای و خانواده شهدای مدافع حرم توسط سردار نقدی رئیس بسیج مستضعفین کشور و سردار احمدی فرمانده سپاه امام رضا (ع) تجلیل و قدردانی شد.

۹۴/۰۳/۰۸