شیار | shiar.ir

       

       

       

       

       

       

چنگیزخان(گفت و شنود)

گفت: پیش‌نویس توافق‌ نهایی یا همان «جمع‌بندی» که قرار است امروز در وین منتشر شود شامل 20 صفحه متن اصلی و 80 صفحه ضمائم است.

گفتم: یعنی از یک جزوه 20 صفحه‌ای، 80 صفحه خلاصه‌برداری کرده‌اند؟! 

گفت: نه بابا، برای این 20 صفحه، 80 صفحه توضیح نوشته‌اند.

گفتم: تیم هسته‌ای کشورمان باید در مقابل نمایندگان شش کشور موسوم به 5+1 خیلی حواسش جمع باشد، چون در 3 صفحه توافق لوزان یک خروار حرف و حدیث علیه برنامه هسته‌ای ایران جا داده بودند، چه برسد به 100 صفحه! 
گفت: تیم کشورمان که اگر می‌خواست کوتاه بیاید، مذاکرات اینهمه طولانی نمی‌شد ولی بعضی‌ها را بگو که برخورداری از فناوری هسته‌ای را بی‌ارزش! می‌دانند و بدشان نمی‌آید که بخش‌هایی از آن حذف شود!
گفتم: آن عده اندک و کم‌شمار را بی‌خیال باش... آنها جان به جانشان کنی، دنبال بزک کردن آمریکا هستند... یارو می‌گفت؛ اگر می‌دونستید که چنگیزخان با سوزاندن کتاب‌های علمی چقدر از بار درس‌هایی که قرار بود بخونیم کم کرده است، هر شب جمعه برایش هزار تا فاتحه می‌خوندید!

 

                                                                .  .  .

 

دکل(گفت و شنود)

گفت: روزنامه‌های زنجیره‌ای و سایت مدعی اصلاحات در یک اقدام هماهنگ، تیتر زدند و خبر دادند که چه نشسته‌اید! یک دکل نفتی گم شده است!

گفتم: به قول رستم قاسمی، دکل که خودکار و مداد نیست که گم شود؟! دکل نفتی کلی تأسیسات و حداقل 50 خدمه دارد.

گفت: یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای نوشته بود که بعله! این دکل را برده‌اند به خلیج مکزیک!

گفتم: ولی این دکل اصلاً وارد ایران نشده و خریدار که یک پیمانکار بوده بخشی از قسط را نداده و دکل به ایران منتقل نشده بود. تازه ماجرا مربوط به همین مدعیان اصلاحات است.

گفت: مثل اینکه این جماعت مدعی اصلاحات اصلاً نمی‌دانند دکل چیست؟ و چه اندازه‌ای دارد؟ و همین که از اتاق فرمان به آنها دستور می‌دهند شروع به نوشتن می‌کنند و...

گفتم: چه عرض کنم؟! پیرزنی که بعد از خرید خسته شده بود وارد موزه «لوور» در پاریس شد و روی یک صندلی نشست. مدیر موزه به او گفت؛ مادر جان! این صندلی متعلق به ناپلئون است و پیرزن که اصلاً تا آن وقت اسم ناپلئون را هم نشنیده بود جواب داد؛ خب! ننه جان! اگر اومد بلند میشم اون بشینه!

علیرضا منصوریان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره صعود نفت تهران به جمع 8 تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا گفت: خدا را شاکرم که برای اولین بار که تیم نفت در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کند توانستیم از مرحله گروهی صعود کنیم و در مرحله حذفی هم به برتری برسیم تا بتوانیم جزو 8 تیم برتر قاره آسیا باشیم.

وی ادامه داد: روز قبل از بازی ما متأسفانه پرسپولیس نتیجه خوبی نگرفته بود و حتی بعد از آن بازی هم جشن ملی در عربستان برگزار کردند و به نظر می‌رسید که عربستانی‌ها به بازی نفت و الاهلی هم به چشم بازی ملی نگاه می‌کردند چرا که در اتفاقی عجیب قبل از بازی سرود ملی عربستان پخش شد و انگار این بازی یک بازی ملی بود که چنین اتفاقی افتاد اما من به بچه‌های تیم گفتم که باید خودمان را برای هر چیزی آماده کنیم و حتی پیش‌بینی معطلی در فرودگاه را هم می‌کردیم و به همین دلیل به بازیکنان هشدار این مسئله را داده بودم.

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران در ادامه خاطرنشان کرد: ما بیشتر از پرسپولیسی‌ها در فرودگاه اذیت شدیم و این در حالی است که هر زمان آنها به ایران آمدند برخورد خوبی با آنها شده بود اما در فرودگاه ما را خیلی اذیت کردند هرچند که مهمان‌نوازی‌شان در هتل خوب بود اما در استادیوم برخورد خوبی با ما نشد و ادبیات خوبی در استادیوم حاکم نبود و برای من هنوز هم جای سؤال است که چرا قبل از بازی سرود ملی پخش کردند.

منصوریان اظهار داشت: اگر در بازی موقعیت‌سوزی نمی‌کردیم می‌توانستیم آنها را شکست دهیم اما به هر حال تیم ما جوان است.

وی درباره اتفاقات بعد از بازی تصریح کرد:‌ بعد از اینکه سوت پایان بازی زده شد ما 30 دقیقه در زمین باقی ماندیم اما از این مسئله ناراحت شدم که وقتی بازیکن ما رفت با بازیکن الاهلی دست بدهد به سمت ارسلان مطهری بطری پرتاب کردند هرچندکه مدیر آنها عذرخواهی کرد اما باید بدانیم که فضایی که از دولت عربستان به مردم این کشور منتقل می‌شود منفی است و من حتی در کنفرانس خبری هم این مسئله را گفتم.


سرمربی تیم فوتبال نفت تهران تصریح کرد: زمانی که کاروان الاهلی عربستان به تهران آمد ما میهمان‌نوازی خوبی از آنها کردیم و حتی خود من ID کارتی به نایب رئیس این باشگاه دادم اما خدا را شکر می‌کنم که توانستیم با وجود همین شرایط پرچم کشورمان را در عربستان بالا ببریم.

منصوریان درباره اینکه بعد از برد مقابل الاهلی بازیکنان نفت سه بار شعار «یا حیدر» سر دادند، افزود: بعد از هر بازی که برد می‌آوریم و می‌خواهیم وارد زمین شویم سه بار «یا حیدر» می‌گوییم و آرزو می‌کردم که بتوانیم در عربستان این کار را انجام دهیم و خدا را شکر که سربلند بیرون آمدیم و قطعاً این «یا حیدر» گفتن به یک دنیا می‌ارزد.

وی درباره بازیکنان نفت و آینده‌ای که پیش‌روی آنها است، اظهار داشت: بازیکنان نفت جوان و فوق‌العاده هستند و قطعاً ستون اصلی تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 را تشکیل خواهند داد.

منصوریان در پایان درباره اینکه شایعاتی مبنی بر حضور وی به عنوان سرمربی سال آینده استقلال شنیده می‌شود، خاطرنشان کرد: فعلاً‌ همه تمرکز من بر روی فینال جام حذفی و بازی مقابل ذوب‌آهن است.

۹۴/۰۳/۰۸