شیار | shiar.ir

       

       

       

       

       

       

چنگیزخان(گفت و شنود)

گفت: پیش‌نویس توافق‌ نهایی یا همان «جمع‌بندی» که قرار است امروز در وین منتشر شود شامل 20 صفحه متن اصلی و 80 صفحه ضمائم است.

گفتم: یعنی از یک جزوه 20 صفحه‌ای، 80 صفحه خلاصه‌برداری کرده‌اند؟! 

گفت: نه بابا، برای این 20 صفحه، 80 صفحه توضیح نوشته‌اند.

گفتم: تیم هسته‌ای کشورمان باید در مقابل نمایندگان شش کشور موسوم به 5+1 خیلی حواسش جمع باشد، چون در 3 صفحه توافق لوزان یک خروار حرف و حدیث علیه برنامه هسته‌ای ایران جا داده بودند، چه برسد به 100 صفحه! 
گفت: تیم کشورمان که اگر می‌خواست کوتاه بیاید، مذاکرات اینهمه طولانی نمی‌شد ولی بعضی‌ها را بگو که برخورداری از فناوری هسته‌ای را بی‌ارزش! می‌دانند و بدشان نمی‌آید که بخش‌هایی از آن حذف شود!
گفتم: آن عده اندک و کم‌شمار را بی‌خیال باش... آنها جان به جانشان کنی، دنبال بزک کردن آمریکا هستند... یارو می‌گفت؛ اگر می‌دونستید که چنگیزخان با سوزاندن کتاب‌های علمی چقدر از بار درس‌هایی که قرار بود بخونیم کم کرده است، هر شب جمعه برایش هزار تا فاتحه می‌خوندید!

 

                                                                .  .  .

 

دکل(گفت و شنود)

گفت: روزنامه‌های زنجیره‌ای و سایت مدعی اصلاحات در یک اقدام هماهنگ، تیتر زدند و خبر دادند که چه نشسته‌اید! یک دکل نفتی گم شده است!

گفتم: به قول رستم قاسمی، دکل که خودکار و مداد نیست که گم شود؟! دکل نفتی کلی تأسیسات و حداقل 50 خدمه دارد.

گفت: یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای نوشته بود که بعله! این دکل را برده‌اند به خلیج مکزیک!

گفتم: ولی این دکل اصلاً وارد ایران نشده و خریدار که یک پیمانکار بوده بخشی از قسط را نداده و دکل به ایران منتقل نشده بود. تازه ماجرا مربوط به همین مدعیان اصلاحات است.

گفت: مثل اینکه این جماعت مدعی اصلاحات اصلاً نمی‌دانند دکل چیست؟ و چه اندازه‌ای دارد؟ و همین که از اتاق فرمان به آنها دستور می‌دهند شروع به نوشتن می‌کنند و...

گفتم: چه عرض کنم؟! پیرزنی که بعد از خرید خسته شده بود وارد موزه «لوور» در پاریس شد و روی یک صندلی نشست. مدیر موزه به او گفت؛ مادر جان! این صندلی متعلق به ناپلئون است و پیرزن که اصلاً تا آن وقت اسم ناپلئون را هم نشنیده بود جواب داد؛ خب! ننه جان! اگر اومد بلند میشم اون بشینه!

اعلام آمادگی رئال برای فروش رونالدو

شنبه, ۹ خرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۰۳ ق.ظ

خبر مربوط به جدایی رونالدو از رئال مادرید، هواداران این تیم را شگفت زده کرده و بسیاری از مردم مادرید انتشار این خبر را با شیطنت روزنامه اسپورت کاتالونیا هم راستا می‌دانند اما این موضوع فراتر از یک شیطنت رسانه‌ای است و کریستیانو رونالدو با توجه به تایید رسمی روابط عمومی باشگاه رئال مادرید در حال ترک این باشگاه است.

شرط فروش رونالدو این است که پیشنهادی بسیار بیشتر از رقم اصلی قرارداد او با رئال مادرید داشته باشد و رئال مادریدحداقل معادل حقوق سه سال گذشته وی را یکجا تصاحب کند. این پیشنهاد با این رویه، باید در حدود 130 میلیون یورو باشد که البته ارایه آن، فارغ از بلندپروازی‌های مالک عرب پاری‌سن ژرمن از باشگاه دیگری برنخواهد آمد.

قرارداد رونالدو با رئال مادرید تا پایان سال 2018 است اما به صورت مشروط منعقد شده است و طبق قرارداد حق دارد برای انتقال خود به تیمی دیگر از باشگاه درخواست قطع همکاری کند.

خورخه مندس مدیربرنامه‌های اصلی رونالدو با دیگر دلال شاغل در باشگاه رئال مادرید یعنی برونزتی در این فرایند هم‌داستان نیست و مانوئل استبان، نویسنده شهیر فوتبال اسپانیا در روزنامه آس معتقد است که تسویه حساب این دو دلال قدیمی باعث جدایی رونالدو از رئال مادرید خواهد شد.

۹۴/۰۳/۰۹