شیار | shiar.ir

       

       

       

       

       

       

چنگیزخان(گفت و شنود)

گفت: پیش‌نویس توافق‌ نهایی یا همان «جمع‌بندی» که قرار است امروز در وین منتشر شود شامل 20 صفحه متن اصلی و 80 صفحه ضمائم است.

گفتم: یعنی از یک جزوه 20 صفحه‌ای، 80 صفحه خلاصه‌برداری کرده‌اند؟! 

گفت: نه بابا، برای این 20 صفحه، 80 صفحه توضیح نوشته‌اند.

گفتم: تیم هسته‌ای کشورمان باید در مقابل نمایندگان شش کشور موسوم به 5+1 خیلی حواسش جمع باشد، چون در 3 صفحه توافق لوزان یک خروار حرف و حدیث علیه برنامه هسته‌ای ایران جا داده بودند، چه برسد به 100 صفحه! 
گفت: تیم کشورمان که اگر می‌خواست کوتاه بیاید، مذاکرات اینهمه طولانی نمی‌شد ولی بعضی‌ها را بگو که برخورداری از فناوری هسته‌ای را بی‌ارزش! می‌دانند و بدشان نمی‌آید که بخش‌هایی از آن حذف شود!
گفتم: آن عده اندک و کم‌شمار را بی‌خیال باش... آنها جان به جانشان کنی، دنبال بزک کردن آمریکا هستند... یارو می‌گفت؛ اگر می‌دونستید که چنگیزخان با سوزاندن کتاب‌های علمی چقدر از بار درس‌هایی که قرار بود بخونیم کم کرده است، هر شب جمعه برایش هزار تا فاتحه می‌خوندید!

 

                                                                .  .  .

 

دکل(گفت و شنود)

گفت: روزنامه‌های زنجیره‌ای و سایت مدعی اصلاحات در یک اقدام هماهنگ، تیتر زدند و خبر دادند که چه نشسته‌اید! یک دکل نفتی گم شده است!

گفتم: به قول رستم قاسمی، دکل که خودکار و مداد نیست که گم شود؟! دکل نفتی کلی تأسیسات و حداقل 50 خدمه دارد.

گفت: یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای نوشته بود که بعله! این دکل را برده‌اند به خلیج مکزیک!

گفتم: ولی این دکل اصلاً وارد ایران نشده و خریدار که یک پیمانکار بوده بخشی از قسط را نداده و دکل به ایران منتقل نشده بود. تازه ماجرا مربوط به همین مدعیان اصلاحات است.

گفت: مثل اینکه این جماعت مدعی اصلاحات اصلاً نمی‌دانند دکل چیست؟ و چه اندازه‌ای دارد؟ و همین که از اتاق فرمان به آنها دستور می‌دهند شروع به نوشتن می‌کنند و...

گفتم: چه عرض کنم؟! پیرزنی که بعد از خرید خسته شده بود وارد موزه «لوور» در پاریس شد و روی یک صندلی نشست. مدیر موزه به او گفت؛ مادر جان! این صندلی متعلق به ناپلئون است و پیرزن که اصلاً تا آن وقت اسم ناپلئون را هم نشنیده بود جواب داد؛ خب! ننه جان! اگر اومد بلند میشم اون بشینه!

حجت‌الاسلام محمدمهدی ماندگاری ظهر امروز در دیدار با با آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به اینکه شهدا بهترین مصداق معارف اسلامی هستند اظهار کرد: باید در مسیر تبلیغ معارف اهل‌بیت (ع) و باورها و ارزش‌های شهدا در جامعه کنونی فعالیت کنیم.

وی افزود: موسسه روایت سیره شهدا در حال حاضر 16 سال است که در قم فعالیت می‌کند از همین رو در تلاش هستیم تا رشته تبلیغ با گرایش جهاد را ایجاد کنیم و در حال حاضر این رشته در حوزه‌های علمیه در مرحله تصویب قرار دارد و قصد ما از دیدار با مراجع تقلید دریافت موافقت آنان برای ایجاد این رشته است.

رئیس موسسه روایت سیره شهدا با اشاره به اینکه 15 آیه احکام دینی در قرآن کریم وجود دارد گفت: 600 آیه جهاد در قرآن کریم وجود دارد که داعش با استفاده از همین آیات جوانان را به سوی خود فرا می‌خواند از همین رو ما می‌توانیم از همین آیات جهاد در مسیر مثبت و معرفی درست جهاد به جوانان استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام ماندگاری تصریح کرد: اگر فرهنگ جهاد در میان مسئولان باشد به طور قطع برخی از مسئولان دیگر از تحریم‌های گروه 1+5 نخواهند ترسید بلکه از تحریم‌های الهی می‌ترسند.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب همیشه از دولت‌ها حمایت کرده‌اند و بر روند مذاکرات نیز اشراف کامل دارند، خاطرنشان کرد: امیدواریم مراجع عظام تقلید از مراکز هسته‌ای نیز فردو و اراک بازدید کنند چرا که دانشمندان هسته‌ای ایران نیازمند دلگرمی مراجع تقلید هستند.

رئیس موسسه روایت سیره شهدا با اشاره به اینکه فعالیت دانشمندان هسته‌ای به شکل یک معجزه الهی است گفت: موفقیت سایت هسته‌ای فردو از برکات نزدیکی به حرم حضرت معصومه (س) است.


 

۹۴/۰۳/۰۹