شیار | shiar.ir

       

       

       

       

       

       

چنگیزخان(گفت و شنود)

گفت: پیش‌نویس توافق‌ نهایی یا همان «جمع‌بندی» که قرار است امروز در وین منتشر شود شامل 20 صفحه متن اصلی و 80 صفحه ضمائم است.

گفتم: یعنی از یک جزوه 20 صفحه‌ای، 80 صفحه خلاصه‌برداری کرده‌اند؟! 

گفت: نه بابا، برای این 20 صفحه، 80 صفحه توضیح نوشته‌اند.

گفتم: تیم هسته‌ای کشورمان باید در مقابل نمایندگان شش کشور موسوم به 5+1 خیلی حواسش جمع باشد، چون در 3 صفحه توافق لوزان یک خروار حرف و حدیث علیه برنامه هسته‌ای ایران جا داده بودند، چه برسد به 100 صفحه! 
گفت: تیم کشورمان که اگر می‌خواست کوتاه بیاید، مذاکرات اینهمه طولانی نمی‌شد ولی بعضی‌ها را بگو که برخورداری از فناوری هسته‌ای را بی‌ارزش! می‌دانند و بدشان نمی‌آید که بخش‌هایی از آن حذف شود!
گفتم: آن عده اندک و کم‌شمار را بی‌خیال باش... آنها جان به جانشان کنی، دنبال بزک کردن آمریکا هستند... یارو می‌گفت؛ اگر می‌دونستید که چنگیزخان با سوزاندن کتاب‌های علمی چقدر از بار درس‌هایی که قرار بود بخونیم کم کرده است، هر شب جمعه برایش هزار تا فاتحه می‌خوندید!

 

                                                                .  .  .

 

دکل(گفت و شنود)

گفت: روزنامه‌های زنجیره‌ای و سایت مدعی اصلاحات در یک اقدام هماهنگ، تیتر زدند و خبر دادند که چه نشسته‌اید! یک دکل نفتی گم شده است!

گفتم: به قول رستم قاسمی، دکل که خودکار و مداد نیست که گم شود؟! دکل نفتی کلی تأسیسات و حداقل 50 خدمه دارد.

گفت: یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای نوشته بود که بعله! این دکل را برده‌اند به خلیج مکزیک!

گفتم: ولی این دکل اصلاً وارد ایران نشده و خریدار که یک پیمانکار بوده بخشی از قسط را نداده و دکل به ایران منتقل نشده بود. تازه ماجرا مربوط به همین مدعیان اصلاحات است.

گفت: مثل اینکه این جماعت مدعی اصلاحات اصلاً نمی‌دانند دکل چیست؟ و چه اندازه‌ای دارد؟ و همین که از اتاق فرمان به آنها دستور می‌دهند شروع به نوشتن می‌کنند و...

گفتم: چه عرض کنم؟! پیرزنی که بعد از خرید خسته شده بود وارد موزه «لوور» در پاریس شد و روی یک صندلی نشست. مدیر موزه به او گفت؛ مادر جان! این صندلی متعلق به ناپلئون است و پیرزن که اصلاً تا آن وقت اسم ناپلئون را هم نشنیده بود جواب داد؛ خب! ننه جان! اگر اومد بلند میشم اون بشینه!

ساخت فیلم «شهید همت» نهایی شد

يكشنبه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۱۵ ق.ظ

روح‌الله سهرابی در این باره گفت: در این راستا با دعوت از چند نویسنده، فیلمنامه‌هایی در حال نوشته شدن است تا پس از آن به بررسی و ساخت آن فیلم‌ها اقدام کنیم.

وی افزود: یکی از اقدامات دیگر انجمن با موضوع پرداختن به موضوع تکفیری‌ها و گروه داعش و ساخت فیلم سینمایی «طاعون» است که قرار شده در این فیلم از زاویه نگاه جدیدی این گرو‌ه‌ها به تصویر کشیده شوند و به تولید این فیلم سینمایی به چشم یک پروژه ملی نگاه می‌شود.

سهرابی اضافه کرد: نویسندگی این فیلم سینمایی که پس از اتفاقات اخیر در سوریه شروع شده را پرویز شیخ‌طادی برعهده دارد که در ادامه کار به «امپراتوری جهنم» تغییر نام داد. انجمن سینمایی انقلاب و دفاع‌مقدس تمام تلاش خود را به خرج داده تا کار تولید این اثر به تهیه‌کنندگی محمد خزایی در سال جاری آغاز و برای حضور در جشنواره امسال آماده شود.

قائم‌مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع‌مقدس گفت: در حال حاضر پیش‌تولید این فیلم در حال انجام است و فیلمنامه آن تا حدود زیادی آماده شده و پس از بازنویسی و اصلاح ایرادات وارد شده قرار است با مشارکت سازمان سینمایی تولید ‌شود.

وی یادآور شد: پروژه دیگر انجمن و از مهم‌ترین آنها فیلم سینمایی «شهید همت» است که ساخت آن نهایی شده و تنها ملاحظاتی بر آن وارد شده که در صورت تامین منابع مالی و جذب مشارکت ارگان‌ها کار پیش‌تولید آن به سرعت شروع می‌شود.

۹۴/۰۳/۱۰